top of page

Usedlost Na Stovce sloužila  v minulosti  k mnoha účelům. Za dob Lichtenštejnů jako zámecká konírna, po znárodnění pak jako zázemí pro pohlaváry a různé státní instituce, které ji nechali postupem času kompletně zchátrat. I přes to všechno jí dnes nikdo z místních neřekne jinak než právě Stovka. A proč? Právě pro své číslo popisné, které nesla před znárodněním.

IMG_20200426_110405.jpg

Objevení

Na jaře roku 2020 nás uchvátilo nádherné místo v chráněné krajinné oblasti, na kterém stála budova usedlosti ve velmi špatném stavu. Bylo nám jasné že nás čeká velmi složitá a náročná kompletní rekonstrukce ale zamilováni do lokality jsme se do toho pustili naplno hned ve stejném roce.

Rekonstrukce

Během kompletní a velmi důkladné rekonstrukce bylo hlavním cílem zachovat historického ducha usedlosti v kombinaci s moderními prvky a technologiemi v interiéru budovy. Rekonstrukce byla náročnější než jsme původně předpokládali ale nechtěli jsme ustoupit z kvality a představy o perfektním výsledku.

IMG_20210812_134306.jpg
DJI_0091.jpg

Dokončení

Po dokončení rekonstrukce vznikla usedlost v dnešní podobě s historickým rázem té původní. Vybavena velkým světlým sálem, technickým zázemím i možnostmi ubytování. Jsme rádi že jsme neustoupili z požadavků a můžeme vám teď nabídnout špičkový prostor bez kompromisů.

SLEDUJTE  NÁS NA INSTAGRAMU

A POMÁHEJTE NÁM TVOŘIT PŘÍBĚH

bottom of page